Informacje dla studentów V roku kierunku farmacja i analityka medyczna w sprawie przeprowadzania egzaminów dyplomowych

Szanowni Państwo, studenci V roku kierunku farmacja i analityka medyczna, przypominamy, iż z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego, organizacja i tryb przeprowadzania egzaminów dyplomowych w bieżącym roku akademickim uległy zmianie.

Zasady organizacji i trybu przeprowadzania egzaminów dyplomowych z wykorzystaniem rozwiązań umożliwiających komunikację na odległość, reguluje zarządzenie nr 113/XV R/2020 Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 9 czerwca 2020 r.

Student składa elektronicznie wniosek (załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia) o przeprowadzenie egzaminu dyplomowego w jednym z wybranych trybów (tradycyjnym, zdalnym lub hybrydowym) z domeny @student.umed.wroc.pl., a dziekanat potwierdza wyrażenie zgody przez wszystkich członków komisji egzaminacyjnej na dany tryb obrony, poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adresy w domenie @umed.wroc.pl.

Egzaminy dyplomowe przeprowadzane w trybie tradycyjnym będą się odbywały na podstawie Regulaminu dyplomowania obowiązującego na WF w roku akademickim 2019/2020 dla jednolitych studiów magisterskich na kierunkach farmacja i analityka medyczna dostępnego na stronie internetowej WF w zakładce Informacje dla studentów/Dyplomowanie/Regulamin dyplomowania. Informację o wyznaczonym terminie obrony przesyła pracownik dziekanatu na adresy e-mail studenta, promotora i recenzenta na min. 3 dni przed planowanym terminem obrony.

Przed poddaniem pracy dyplomowej procedurze antyplagiatowej Promotor pracy powinien wystąpić do Dziekana z wnioskiem o wyznaczenie recenzenta (załącznik nr 5B do Regulaminu dyplomowania WF), którego nazwisko, po uzyskaniu zgody, student zobowiązany jest wprowadzić do systemu JSA wraz z pracą dyplomową.

Student jest zobowiązany do złożenia pełnej dokumentacji niezbędnej do wszczęcia procedury przeprowadzenia egzaminu dyplomowego zgodnie z ogłoszeniami zamieszczonymi na stronie internetowej Wydziału Farmaceutycznego w zakładce Dyplomowanie. Wymagane jest ponadto przesłanie pliku PDF pracy dyplomowej na adres e-mail dedykowanego pracownika dziekanatu z domeny @student.umed.wroc.pl. O dopuszczeniu do egzaminu dyplomowego i wyznaczeniu terminu obrony Student oraz członkowie komisji egzaminacyjnej zostaną poinformowani drogą mailową na adres elektroniczny, odpowiednio w domenie @student.umed.wroc.pl oraz @umed.wroc.pl, na 3 dni przed planowanym terminem obrony.

Szczegółowe wytyczne dotyczące procedury przeprowadzania egzaminów w warunkach pandemii SARS-CoV-2 na terenie UMW, dla osób przystępujących do egzaminu dyplomowego i członków komisji egzaminacyjnej, będą opublikowane w odrębnym dokumencie, co pozwoli na rozpoczęcie i przeprowadzenie obron prac dyplomowych na WF.

Student i członkowie komisji egzaminacyjnej będą proszeni o wypełnienie i podpisanie stosownego oświadczenia o zapoznania się z wytycznymi zawartymi w ww procedurze, które powinny być złożone w dniu obrony do przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.

Z poważaniem Kolegium Dziekańskie WF