Stypendia solidarnościowe - rusza nabór wniosków

Władze Wrocławia ufundują nowe miejskie stypendia dla studentów i doktorantów. To propozycja dla osób z krajów, w których demokracja jest zagrożona lub toczy się w nich wojna. Obecnie  dotyczy to przede wszystkim Ukrainy.

25 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do programu: „Stypendia solidarnościowe dla studentów i doktorantów (polskich i cudzoziemców) wyróżniających się działaniami na rzecz wolności obywatelskich oraz przemian demokratycznych w Europie i na świecie”, który potrwa do 24 maja włącznie.

Kto może się ubiegać o stypendium?

Student który:

• ukończył I rok studiów I stopnia, kontynuuje studia na I lub II roku studiów II stopnia lub ukończył I rok studiów jednolitych magisterskich w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na uczelniach publicznych i niepublicznych we Wrocławiu,
  • ukończył I rok studiów doktoranckich lub I rok szkoły doktorskiej, w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na uczelniach publicznych i niepublicznych, w placówkach naukowych prowadzących studia doktoranckie oraz w podmiotach naukowych prowadzących szkoły doktorskie we Wrocławiu

Kryteria ubiegania się o stypendium

Kryteriami koniecznymi do ubiegania się o stypendium przez studentów i doktorantów są:

• przedstawienie rekomendacji kandydata dotyczącej jego aktywności na rzecz wolności obywatelskich oraz przemian demokratycznych w Europie i na świecie, sporządzonej nie wcześniej niż na 3 miesiące przed złożeniem wniosku, sformułowanej przez przedstawiciela macierzystej uczelni kandydata;
  • udokumentowanie osiągnięć naukowych lub aktywności akademickiej (np.: zaświadczenie o średniej ocen za ostatni semestr, lub rekomendacje potwierdzające aktywność akademicką kandydata.
  • zaświadczenie o statusie studenta
  • list motywacyjny (max. 1800 znaków)

Gdzie składać wnioski?

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami kandydaci powinni składać w siedzibie Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Rynek 13 we Wrocławiu.

Komunikat o rozpoczęciu naboru i terminie składania wniosków w ramach programu stypendialnego publikowany będzie każdorazowo na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Akademickiego (www.wca.wroc.pl).

REGULAMIN PROGRAMU

WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM