Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu rozpoczął zbiórkę leków i produktów leczniczych, które trafią do potrzebujących mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy za pośrednictwem uprawnionych instytucji.
Organizatorzy apelują, by nie przynosić pojedynczych leków, pozostałych w domowych apteczkach. Kierujące się odruchem serca osoby prywatne, które chciałyby wesprzeć zbiórkę niewielką ilością medykamentów, także mogą to zrobić. Jednak przed zakupami w aptece warto się dowiedzieć, co naprawdę jest potrzebne.
– Liczymy na pomoc firm farmaceutycznych i osób prywatnych – mówi jeden z koordynatorów akcji dr Artur Owczarek. – Chcemy zabezpieczyć jak najszerzej potrzeby mieszkańców Ukrainy, więc nasza akcja musi być dobrze skoordynowana i zgodna z obowiązującym prawem. Dlatego prosimy o wcześniejsze uzgadnianie z nami darowizn, zwłaszcza w przypadku leków. Wystarczy zadzwonić, organizatorzy akcji podpowiedzą, jakie potrzeby są najpilniejsze. Natomiast takie materiały, jak np. środki opatrunkowe czy dezynfekcyjne można przynosić bez ograniczeń.
Co zbierają farmaceuci?
- Leki, w tym leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, preparaty przeciwskurczowe, przeciwkaszlowe, leki na przeziębienie, antybiotyki – darowizny od firm i uzgodnione darowizny od osób prywatnych
- wyroby medyczne (wyposażenie apteczek, materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne, krople do oczu) – możliwa indywidualna zbiórka
- mleka modyfikowane i produkty żywienia chorych (w tym mleka dla dzieci) – możliwa indywidualna zbiórka
Miejsce zbiórki: Wydział Farmaceutyczny UMW ul. Borowska 211, Wrocław (parter budynku) codziennie w dni robocze w godz. 9.00-16.00.
Akcję koordynuje biuro Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego tel. 71 78 40 352 lub 71 78 40 687
email: farmstud@umw.edu.pl
Organizatorami akcji są:
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne - Oddział Wrocławski, Fundacja "Farmacja Dolnośląska", Dolnośląska Izba Aptekarska oraz wojewódzcy konsultanci w dziedzinach farmacji.