Erasmus plus

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. "Erasmus plus" wielkim wyzwaniem dla Dolnego Śląska, która odbędzie się 30 stycznia 2014 r. o godzinie 10.00 w Auli im. Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Plac Grunwaldzki 24 a.
Tematem konferencji będzie nowy program edukacyjny "Erasmus plus" na lata 2014 - 2020, dla którego Parlament Europejski uchwalił budżet wysokości blisko 15 mld euro. "Erasmus plus" to kompleksowy program, w skład którego wchodzą m.in stypendia dla studentów na zagranicznych uczelniach, szkolnictwo zawodowe (dawny program Leonardo da Vinci), współpraca szkół (dawny program Comenius), program "Młodzież" dotyczący mobilności osób młodych, edukacja dorosłych (Uczenie się przez całe życie) oraz sport.Celem konferencji jest popularyzacja programu "Erasmus plus"wśród beneficjentów na Dolnym Śląsku, a w szczególności uczelni, sektora oświaty i sportu oraz organizacji pozarządowych.

- list - program -